Savolaisseurojen yhteinen Voe tokkiisa – Muikkuja! -tapahtuma

Päivämäärä: 
28.1.2017 13:00

Paikka: Ravintola Kaisaniemi, Kaisaniementie 6, HELSINKI

VOE TOKKIISA – MUIKKUJA! Jo kolmannen kerran!

Savolaisseurojen yhteinen Voe tokkiisa – Muikkuja! -tapahtuma järjestetään ravintola Kaisaniemessä lauantaina 28.1.2017 klo 13.00.

Ohjelma: Juhlapuhuja Ismo Apell ja Savolaisen osakunnan laulajat. Arpajaiset, hyvät palkinnot mm. museo-, teatteri- ja risteilylahjakortteja ym. Ruokana aitoja savolaismuikkuja, muussia, salaattia, kahvia ja mustikkakukkoa.

Ilmoittautuminen Ristiina-seuran Mervi Hagsbergille: mervihagsberg@gmail.com tai tekstiviestillä p. 050 357 3108. Kerro, että tulet Ylä-Savon seuran jäsenenä/ystävänä. Ruoka maksaa 30 euroa ja maksetaan tilille FI77 1416 3500 1667 72.

Tapahtuman järjestäjät: Helsingin Rantasalmi-seura ry, Helsingin Ristiina-seura ry, Helsingin Savonlinna-Seura ry, Helsingin seudun Puumala-seura ry, Kiuruvesi-seura ry, Savolaisen Osakunnan Seniorit ry, Ylä-Savon seura ry.

< Takaisin tapahtumakalenteriin